ORGANIZATOR

Evention

Evention to spółka specjalizująca się w podnoszeniu wartości spotkań biznesowych. W Evention wydarzenia biznesowe traktujemy jako integralny i trudny do zastąpienia element budowania relacji i poprawy efektywności tych relacji pomiędzy firmami i tworzącymi je ludźmi.
Trzonem działalności spółki są spotkania realizowane w formule ‚custom event’, w których kluczową rolę odgrywa zaangażowanie uczestników w całym procesie przygotowania wydarzenia. Szukamy innowacyjnych form realizacji spotkań, tak by odpowiadało to obecnym aspiracjom, oczekiwaniom i potrzebom menedżerów.
Kliknij tutaj aby zobaczyć wideo.

WSPÓŁORGANIZATORZY

ISACA Warsaw Chapter

Stowarzyszenie ISACA zostało zarejestrowane przez osoby, które dostrzegły potrzebę stworzenia jednego źródła informacji i wytycznych w rozwijającym się obszarze audytu mechanizmów kontrolnych dla systemów komputerowych. Obecnie, ISACA liczy ponad 115 000 członków i sympatyków na całym świecie.
Stowarzyszenie ISACA powstało w 1967, gdy niewielka grupa osób wykonujących podobną pracę – polegającą na audytach mechanizmów kontrolnych w systemach komputerowych, które w tamtym czasie stawały się coraz istotniejsze dla funkcjonowania ich firm – spotkała się, by omówić potrzebę stworzenia jednego źródła informacji i wytycznych w tej dziedzinie. W 1969 roku grupa formalnie zarejestrowała EDP Auditors Association (Stowarzyszenie audytorów EPD). W 1976 roku Stowarzyszenie powołało fundację edukacyjną, by podjąć szeroko zakrojony wysiłek badawczy zmierzający do poszerzenia wiedzy o nadzorze i kontroli IT oraz ich wartości. Stowarzyszenie znane wcześniej jako Information Systems Audit and Control Association (Stowarzyszenie ds. audytu i kontroli systemów informatycznych), obecnie używa jedynie akronimu ISACA, by zaznaczyć, że służy szerokiemu gronu osób zawodowo zajmujących się ogólnie pojętym nadzorem IT.

ISSA Polska

ISSA jest niezależną organizacją skupiającą profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem informacji. Nie polityka i nie zyski ale etyka i fachowość członków oraz ich profesjonalne oddanie ochronie zasobów informacyjnych są siłą napędową ISSA. Przyłącz się do światowej sieci profesjonalistów związanych z bezpieczeństwem systemów informacyjnych.

PATRONAT HONOROWY

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego jest urzędem państwowym, utworzonym na mocy przepisu art. 11 Ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (tj. Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416 z późn. zm.).Przy pomocy Biura Bezpieczeństwa Narodowego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wykonuje zadania w zakresie bezpieczeństwa i obronności. Biuro jest także merytoryczno-organizacyjnym zapleczem Rady Bezpieczeństwa Narodowego powoływanej przez Prezydenta RP. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie ustawowego upoważnienia, określa organizację oraz zakres działania Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Ministerstwo Cyfryzacji

Ministerstwo Cyfryzacji powstało na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2015 roku (w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji). Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 16 listopada 2015 r.
Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 grudnia 2015 r. Minister Cyfryzacji kieruje działem administracji rządowej – informatyzacja.

PARTNER STRATEGICZNY

Evercom

Evercom jest renomowanym integratorem systemów teleinformatycznych obecnym na rynku od 1992 roku. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania IT oraz świadczy zaawansowane usługi informatyczne. Evercom swoje działanie pojmuje jako analizę i wspieranie procesów organizacyjnych Klientów, poprzez dostarczanie adekwatnych rozwiązań opartych o technikę informatyczną.
Evercom projektuje, wdraża i integruje systemy informatyczne. Jest liderem w obszarze technologii bezpieczeństwa systemów i informacji. Oferta firmy koncentruje się na obszarach kompetencyjnych: budowy centrów danych i sieci teleinformatycznych, systemów bezpieczeństwa, zarządzania infrastrukturą i usługami systemów IT, zunifikowanych systemów pamięci masowych, składowania danych oraz zarządzania procesami biznesowymi.
Evercom buduje systemy wyposażając je w nowoczesne rozwiązania zapewniające wysoką dostępność usług i bezpieczeństwo. Ich częścią są centra zapasowe oraz kompletne mechanizmy i procedury odtwarzania usług po awarii.
W ramach pełnego portfolio usług firma zapewnia stałą, całodobową pomoc techniczną, serwis, wsparcie administracyjne dla systemów oraz konsultacje i szkolenia. Usługi są także oferowane w modelu outsourcingu.
Więcej informacji: www.evercom.pl

PARTNERZY MERYTORYCZNI

CyberArk

Cyber-Ark® Software jest globalnym producentem rozwiązań bezpieczeństwa IT, który specjalizuje się w zarządzaniu i zabezpieczeniu uprzywilejowanych dostępów do systemów oraz aplikacji, zapewniając tym samym swoim klientom podniesienie poziomu ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi, wykorzystującymi skompromitowane konta uprzywilejowane. Wykorzystując wielokrotnie nagradzane rozwiązania Privileged Identity Management, Sensitive Information Management i Privilidged Session Management Suites, organizacje mogą skuteczniej zarządzać dostępem do danych i systemów działających zarówno w ich serwerowniach jak i w chmurze.

Cyber-Ark Software została założona w 1999 roku przez zespół ekspertów bezpieczeństwa, mających na celu stworzenie systemu, w którym bezpieczeństwo dostępów uprzywilejowanych byłoby od samego początku jego głównym założeniem. Cyberark współpracuje z ponad 2000 klientów na całym świecie, w tym ponad z ponad 40% firm z listy Fortune 100, 17 z 20 największych banków na świecie czy też 75 czołowymi firmami z branży energetycznej. Również w Polsce firma CyberArk posiada znaczne i ciągle rozwijające się grono klientów.

Więcej informacji dotyczących firmy CyberArk oraz oferowanych przez nią rozwiązań znajduje się na stronie http://www.cyberark.com

Dimension Data

Dimension Data jest dostawcą rozwiązań i usług ICT. Wykorzystując najnowsze technologie ułatwiamy przedsiębiorstwom osiąganie sukcesu w cyfrowej erze. Będąc członkiem NTT Group, pomagamy klientom realizować wyzwania biznesowe poprzez wykorzystanie cyfrowej infrastruktury, chmury hybrydowej, nowego typu miejsc pracy oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa. Mając odziały w 58 krajach, w tym w Polsce oraz zatrudniając 31 000 pracowników, dostarczamy rozwiązania klientom ze wszystkich sektorów, na każdym etapie ich technologicznego rozwoju. Oferując kompleksowe portfolio usług umożliwiamy klientom skoncentrowanie się na swojej działalności zapewniając, że odpowiednie technologie IT będą zainstalowane, sprawne i wydajne.

Doświadczenie na rynku IT w Polsce zdobywamy od blisko 25 lat. W tym czasie wdrożyliśmy wiele złożonych projektów infrastrukturalnych oraz aplikacyjnych, a niektóre z nich były pionierskimi na rynku. Naszymi klientami są jednostki z sektora publicznego, administracji centralnej i lokalnej, uczelnie wyższe, służba zdrowia, energetyka, banki, instytucje finansowe, operatorzy telekomunikacyjni, firmy usługowe i przemysł.

Jesteśmy oficjalnym partnerem technologicznym A.S.O.,organizatora Tour de France, oraz partnerem kolarskiego zespołu Team Dimension Data for Qhubeka.

Więcej informacji: www.dimensiondata.com

Exatel

Exatel SA to operator telekomunikacyjny należący w 100% do Skarbu Państwa. Jesteśmy polskim liderem usług bezpieczeństwa ICT. Oferujemy pełen wachlarz rozwiązań klasy operatorskiej: od ochrony przed atakami typu DDoS, doradztwo, ochronę przed wyciekiem danych aż po Security Operations Center. Od ponad 20 lat świadczymy kompleksowe usługi z zakresu telekomunikacji w dowolnym miejscu w kraju dla operatorów, biznesu i sektora publicznego. Jako głosowy operator hurtowy skutecznie działamy na rynku globalnym. Zaufało nam kilkuset operatorów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Opieramy się na nowoczesnej, rozległej oraz nieustannie rozbudowywanej sieci transmisyjnej. Dzięki temu jesteśmy teleinformatycznym mostem, który łączy wschód i zachód Europy.

FireEye

Fireeye to dostawca rozwiązań bezpieczeństwa, dla którego kluczowe jest gromadzenie informacji. FireEye oferuje jednolitą, skalowalną platformę, która wspiera działania klientów po stronie bezpieczeństwa. Łączy ona innowacyjne technologie bezpieczeństwa, gromadzenie informacji o zagrożeniach i incydentach na poziomie całych państw oraz usługi doradcze Mandianta. Dzięki temu znika złożoność i uciążliwość zarządzania cyberbezpieczeństwem dla organizacji, które chcą zapobiegać cyberatakom i na nie reagować. FireEye ma ponad 7 700 klientów w 67 krajach, w tym ponad 50 procent firm notowanych w ramach Forbes Global 2000.

Forcepoint

Firma Forcepoint jest nową marką na rynku która powstała 14 stycznia 2016 z firmy Raytheon/Websense po zakupie produktów firmy Stonesoft. Portfolio produktów firmy Forcepoint zabezpiecza użytkowników, dane oraz sieci przed najbardziej zdeterminowanymi przeciwnikami, przed przypadkowymi lub złośliwymi zagrożeniami wewnętrznymi i atakami z zewnątrz w każdej fazie postępującego ataku. Forcepoint chroni dane wszędzie – w chmurze, w podróży, w biurze – ułatwiając zgodność z regulacjami i umożliwiając trafniejsze podejmowanie decyzji oraz bardziej skuteczne zabezpieczenie. Forcepoint pozwala przedsiębiorstwom skupić się na tym, co jest dla nich najważniejsze poprzez automatyzację rutynowych zadań bezpieczeństwa. Ponad 20.000 organizacji na całym świecie polega na produktach Forcepoint. Firma Forcepoint jest joint venture pomiędzy Raytheon i Vista Equity Partners z siedzibą w Austin (Texas), z kanałem sprzedaży na całym świecie, z działem wsparcia, laboratoriami bezpieczeństwa i rozwoju produktów.

Aby otrzymać więcej informacji na temat Forcepoint, odwiedź www.Forcepoint.com.

Hewlett Packard Enterprise

Obecnie  organizacje stoją w obliczu najbardziej agresywnego środowiska zagrożeń w historii technologii informacyjnych. Powstawanie trendów w dziedzinie komputerów znacznie zwiększyło produktywność i zwielokrotnienie działalności gospodarczej – ale jednocześnie wprowadziło szereg nowych zagrożeń. Prawidłowe rozumienie bezpieczeństwa ma decydujące znaczenie dla ochrony organizacji przed rosnącą falą zagrożeń dla bezpieczeństwa.

HPE jest wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i zgodności z bezpieczeństwem dla przedsiębiorstw, które chcą złagodzić ryzyko i bronić przed najbardziej zaawansowanymi zagrożeniami.

Wiodące na rynkach bezpieczeństwa IT produkty działów ArcSight, Atalla, Fortify i Voltage umożliwiają organizacjom proaktywne podejście w zakresie bezpieczeństwa poprzez analizę korelacyjną logów, skanowanie kodów źródłowych aplikacji oraz szyfrowanie danych włącznie z możliwością zachowania ich formatu.

HPE Security Research wzmacnia ten zakres rozwiązań dzięki innowacyjnym badaniom, dostarczając skuteczne informacje o bezpieczeństwie, dostarczając wgląd w przyszłość bezpieczeństwa i najbardziej krytycznych zagrożeń, przed którymi stają dziś organizacje.

Więcej informacji na temat produktów HPE Security Products można znaleźć na stronie: www.hpenterprisesecurity.com

Microsoft

Microsoft jest liderem branży nowych technologii – dostawcą produktów i usług dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych w tym miast i regionów na świecie. Jako jedyny dostawca na rynku posiada w pełni kompleksową ofertę zarówno zestawu aplikacji, systemu operacyjnego, infrastruktury, jak i platformy programistycznej przeznaczonych do pracy w modelu „on – premise” oraz w chmurze, a także posiada rozbudowaną sieć partnerów oraz przykładów realizacji skutecznych programów edukacyjnych i społecznych.

Trend Micro

Trend Micro Incorporated jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających środowiska przetwarzania w chmurze. Dzięki technologiom zabezpieczającym treści internetowe i systemom zarządzającym zagrożeniami firma tworzy bezpieczny świat wymiany informacji cyfrowych. Oferta Trend Micro skierowana jest do użytkowników indywidualnych i do przedsiębiorstw. Jako pionier w dziedzinie bezpieczeństwa serwerów z ponad 20-letnim doświadczeniem, firma zapewnia najlepsze na rynku zabezpieczenia klientów, serwerów i cloud computingu, dopasowane do potrzeb partnerów oraz odbiorców produktów i usług. Pozwalają one na szybsze powstrzymanie zagrożeń i chronią dane w środowiskach fizycznych, zwirtualizowanych i opartych na chmurze.
Produkty i usługi Trend Micro wykorzystują wiodącą, bazującą na technologii cloud computing infrastrukturę bezpieczeństwa Trend Micro™ Smart Protection Network™. Gwarantuje ona blokowanie zagrożeń tam, gdzie się pojawiają, czyli w Internecie. Za najwyższą jakość i niezawodność rozwiązań Trend Micro odpowiada zespół złożony z ponad tysiąca ekspertów w dziedzinie zagrożeń.

PATRONAT

Instytut Informatyki Śledczej

Popularyzacja wiedzy z zakresu informatyki śledczej oraz wprowadzanie nowych, dobrych standardów w zakresie postępowania z dowodami elektronicznymi, jest głównym celem Instytutu Informatyki Śledczej. W najbliższym czasie planowane są zmiany regulacji prawnej dotyczącej roli biegłego w procesie. Instytut Informatyki Śledczej zrzeszając ekspertów informatyki śledczej, prawników oraz entuzjastów informatyki jest w stanie przedstawiać wspólne rozwiązania dotyczące zagadnień informatyki śledczej. Głównym celem Stowarzyszenia jest popularyzacja wiedzy dotyczącej zabezpieczenia, analizy i wskazywania elektronicznych materiałów dowodowych, możliwości ich wykorzystania w procesie sądowym czy też wewnątrz-korporacyjnym dochodzeniu wyjaśniającym

ISACA Katowice

Stowarzyszenie audytu, kontroli i bezpieczeństwa systemów informacyjnych powstało w 2011 roku z inicjatywy członków ISACA z Małopolski i Śląska, a w lutym 2012 r. uzyskało afiliację jako ISACA Katowice Chapter. W wyniku intensywnego rozwoju w roku 2013 Chapter Support Committee przyznał ISACA Katowice nagrodę dla małego oddziału za osiągnięcie 42% wzrostu liczby członków – 2013 GROWTH AWARD WINNER for Small Chapter, która została wręczona prezesowi zarządu na międzynarodowej konferencji liderów ISACA w Las Vegas w 2014 r. Jednocześnie przekraczając liczbę stu członków ISACA Katowice przesunęła się do grupy Medium Chapters.
Celami Statutowymi Stowarzyszenia ISACA Katowice Chapter są:
1)   promowanie wiedzy dotyczącej norm, standardów i dobrych praktyk zarządzania systemami informacyjnymi;
2) działalność edukacyjna i naukowa służąca podnoszeniu oraz rozwijaniu wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania, audytu i zapewnienia bezpieczeństwa systemów informacyjnych – w tym organizacja szkoleń przygotowujących na egzaminy umożliwiające uzyskanie prestiżowych certyfikatów CISA, CISM, CRISC, CGEIT;
3) świadczenie usług opiniodawczych i doradczych w dziedzinie zarządzania, audytu i kontroli systemów informacyjnych oraz bezpieczeństwa informacji.