Organizatorzy 2015

ORGANIZATOR
Evention to spółka specjalizująca się w podnoszeniu wartości spotkań biznesowych. W Evention wydarzenia biznesowe traktujemy jako integralny i trudny do zastąpienia element budowania relacji i poprawy efektywności tych relacji pomiędzy firmami i tworzącymi je ludźmi bezpieczeństwo w internecie, cyfryzacja, iso 22000, system informatyczny, polityka bezpieczeństwa informacji, systemy informatyczne, bezpieczeństwo informacjiEvention to spółka specjalizująca się w podnoszeniu wartości spotkań biznesowych. W Evention wydarzenia biznesowe traktujemy jako integralny i trudny do zastąpienia element budowania relacji i poprawy efektywności tych relacji pomiędzy firmami i tworzącymi je ludźmi.

Trzonem działalności spółki są spotkania realizowane w formule ‚custom event’, w których kluczową rolę odgrywa zaangażowanie uczestników w całym procesie przygotowania wydarzenia. Szukamy innowacyjnych form realizacji spotkań, tak by odpowiadało to obecnym aspiracjom, oczekiwaniom i potrzebom menedżerów.

Kliknij tutaj aby zobaczyć wideo.
WSPÓŁORGANIZATORZY
Celem MAC jest, by państwo jak najlepiej służyło swoim obywatelom. Chcemy, by obywatele stali w centrum rozwiązań informatycznych – dzięki temu administracji łatwiej będzie się zmieniać i unowocześniać. Chcemy też, by jak najwięcej obywateli umiało wykorzystywać narzędzia cyfrowe do pracy, twórczości i poprawy jakości życia haker, administracja, ddos, infrastruktura, administracja publiczna, bezpieczeństwo, narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, informacja, ministerstwo, samorząd, dyrektor, bezpieczeństwo w sieci, urząd, kontrola, polityka bezpieczeństwa, zarządzanie ryzykiem, teleinformatyka, bezpieczeństwo w internecieCelem MAC jest, by państwo jak najlepiej służyło swoim obywatelom. Chcemy, by obywatele stali w centrum rozwiązań informatycznych – dzięki temu administracji łatwiej będzie się zmieniać i unowocześniać. Chcemy też, by jak najwięcej obywateli umiało wykorzystywać narzędzia cyfrowe do pracy, twórczości i poprawy jakości życia. Chcemy wykorzystywać nowe technologie do tego, by zwiększać udział obywateli w wypracowywaniu rozwiązań i decyzji – w kraju, w Europie, i w sprawach dotyczących światowej telekomunikacji i wolności w globalnej sieci.
ISSA jest niezależną organizacją skupiającą profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem informacji. Nie polityka i nie zyski ale etyka i fachowość członków oraz ich profesjonalne oddanie ochronie zasobów informacyjnych są siłą napędową ISSA firma informatyczna, wdrażanie, audyt, bezpieczeństwa, bezpieczeństwo it, usługi it, systemy zarządzania, szacowanie ryzyka, audyt bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwo danych, bezpieczeństwo sieci, zarządzanie, bezpieczeństwem informacjiISSA jest niezależną organizacją skupiającą profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem informacji. Nie polityka i nie zyski ale etyka i fachowość członków oraz ich profesjonalne oddanie ochronie zasobów informacyjnych są siłą napędową ISSA. Przyłącz sie do światowej sieci profesjonalistów związanych z bezpieczeństwem systemów informacyjnych.
Stowarzyszenie ISACA zostało zarejestrowane przez osoby, które dostrzegły potrzebę stworzenia jednego źródła informacji i wytycznych w rozwijającym się obszarze audytu mechanizmów kontrolnych dla systemów komputerowych. Obecnie, ISACA liczy ponad 115 000 członków i sympatyków na całym świecie bezpieczeństwo wewnętrzne, informacja, ministerstwo, samorząd, dyrektor, bezpieczeństwo w sieci, urząd, kontrola, polityka bezpieczeństwa, zarządzanie ryzykiem, teleinformatyka, bezpieczeństwo w internecie, cyfryzacja, iso 22000, system informatyczny, polityka bezpieczeństwa informacji, systemy informatyczne, bezpieczeństwo informacji, zintegrowane systemy zarządzania, firma informatyczna, wdrażanie, audyt, bezpieczeństwa, bezpieczeństwo it, usługi it, systemy zarządzania, szacowanie ryzyka, audyt bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwo danych, bezpieczeństwo sieci, zarządzanie, bezpieczeństwem informacjiStowarzyszenie ISACA zostało zarejestrowane przez osoby, które dostrzegły potrzebę stworzenia jednego źródła informacji i wytycznych w rozwijającym się obszarze audytu mechanizmów kontrolnych dla systemów komputerowych. Obecnie, ISACA liczy ponad 115 000 członków i sympatyków na całym świecie.

Stowarzyszenie ISACA powstało w 1967, gdy niewielka grupa osób wykonujących podobną pracę – polegającą na audytach mechanizmów kontrolnych w systemach komputerowych, które w tamtym czasie stawały się coraz istotniejsze dla funkcjonowania ich firm – spotkała się, by omówić potrzebę stworzenia jednego źródła informacji i wytycznych w tej dziedzinie. W 1969 roku grupa formalnie zarejestrowała EDP Auditors Association (Stowarzyszenie audytorów EPD). W 1976 roku Stowarzyszenie powołało fundację edukacyjną, by podjąć szeroko zakrojony wysiłek badawczy zmierzający do poszerzenia wiedzy o nadzorze i kontroli IT oraz ich wartości. Stowarzyszenie znane wcześniej jako Information Systems Audit and Control Association (Stowarzyszenie ds. audytu i kontroli systemów informatycznych), obecnie używa jedynie akronimu ISACA, by zaznaczyć, że służy szerokiemu gronu osób zawodowo zajmujących się ogólnie pojętym nadzorem IT.
PARTNER GENERALNY
Microsoft jest liderem branży nowych technologii – dostawcą usług i urządzeń dla konsumentów oraz klientów instytucjonalnych i komercyjnych w tym instytucji publicznych w Polsce i na świecie. Jako jedyny dostawca na rynku posiada w pełni kompleksową ofertę zarówno usług z zakresu cyberbezpieczeństwa, jak i zestawu bezpiecznych aplikacji, systemu operacyjnego, infrastruktury, platformy programistycznej przeznaczonych do pracy w modelu „on – premise” oraz w chmurze. Rozwiązania dla administracji publicznej łączą w sobie technologiczną innowacyjność i praktyczną wiedzę o procesach oraz wymogach regulacyjnych i bezpieczeństwa.

Więcej na:
Microsoft Polska
Microsoft Government
PARTNERZY MERYTORYCZNI
Lider na polskim rynku telefonii stacjonarnej, internetu i transmisji danych. Jako jedyny operator, oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dostępne w całym kraju. Celem Orange Polska jest zapewnienie najwyższej satysfakcji klientom i atrakcyjnego zysku akcjonariuszom poprzez osiągnięcie pozycji najchętniej wybieranego dostawcy usług telekomunikacyjnych, multimedialnych i rozrywkowych, korzystającego z nowoczesnych technologii.
Integrated Solutions jest integratorem łączącym świat informatyki i teleko­munikacji w taki sposób, aby nasi klienci mogli działać jeszcze efektywniej. Firma dostarcza innowacyjne usługi i rozwiązania ICT z takich obszarów, jak Ujednolicona Komunikacja, bezpieczeństwo IT, sieci LAN, WAN usługi Data Center oraz Infrastructure as a Service i Backup as a Service. Partnerami technologicznymi firmy Integrated Solutions są wiodący światowi dostaw­cy rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych. Integrated Solutions jest spółką powstałą w ramach Orange Polska. Więcej informacji można zna­leźć na stronie http://I-S.com.pl.
HP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną systemy zarządzania, szacowanie ryzyka, audyt bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwo danych, bezpieczeństwo sieci, zarządzanie, bezpieczeństwem informacji, audyt it, firma informatyczna warszawa, urzędy, systemy it, konferencja it, bezpieczeństwo danych osobowych, rozwiązania it, audyt systemów informatycznych, system zarządzania ryzykiem, audyty bezpieczeństwa, wdrożenie systemu informatycznego, Cybergovsystemy zarządzania, szacowanie ryzyka, audyt bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwo danych, bezpieczeństwo sieci, zarządzanie, bezpieczeństwem informacji, audyt it, firma informatyczna warszawa, urzędy, systemy it, konferencja it, bezpieczeństwo danych osobowych, rozwiązania it, audyt systemów informatycznych, system zarządzania ryzykiem, audyty bezpieczeństwa, wdrożenie systemu informatycznego, CybergovHP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną. Więcej informacji na temat HP można znaleźć pod adresem www.hp.com. Więcej informacji o HP, w tym łącza do kanałów RSS, można znaleźć pod adresem www.hp.com/hpinfo/newsroom
Obecnie McAfee jest częścią Intel Security. Dzięki strategii Security Connected, innowacyjnemu podejściu do sprzętowego wsparcia rozwiązań oraz wyjątkowej sieci wykrywania zagrożeń Global Threat Intelligence Intel Security mocno koncentruje się na rozwoju zapobiegawczych i sprawdzonych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń i usług chroniących systemy, sieci oraz urządzenia mobilne, mających zastosowanie biznesowe i prywatne na całym świecie. Intel Security łączy w sobie doświadczenie i wiedzę firmy McAfee z innowacyjną i potwierdzoną wydajnością firmy Intel, aby bezpieczeństwo stało się kluczowym elementem każdego rozwiązania informatycznego na dowolnej platformie sprzętowej. Misją Intel Security jest zapewnienie każdemu użytkownikowi bezpieczeństwa pracy i poruszania się w cyfrowym świecie. http://www.intelsecurity.com/.
TrendMicroInformacje o firmie Trend Micro
Trend Micro Incorporated jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających środowiska przetwarzania w chmurze. Dzięki technologiom zabezpieczającym treści internetowe i systemom zarządzającym zagrożeniami firma tworzy bezpieczny świat wymiany informacji cyfrowych. Oferta Trend Micro skierowana jest do użytkowników indywidualnych i do przedsiębiorstw. Jako pionier w dziedzinie bezpieczeństwa serwerów z ponad 20-letnim doświadczeniem, firma zapewnia najlepsze na rynku zabezpieczenia klientów, serwerów i cloud computingu, dopasowane do potrzeb partnerów oraz odbiorców produktów i usług. Pozwalają one na szybsze powstrzymanie zagrożeń i chronią dane w środowiskach fizycznych, zwirtualizowanych i opartych na chmurze.
Produkty i usługi Trend Micro wykorzystują wiodącą, bazującą na technologii cloud computing infrastrukturę bezpieczeństwa Trend Micro™ Smart Protection Network™. Gwarantuje ona blokowanie zagrożeń tam, gdzie się pojawiają, czyli w Internecie. Za najwyższą jakość i niezawodność rozwiązań Trend Micro odpowiada zespół złożony z ponad tysiąca ekspertów w dziedzinie zagrożeń.
Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.trendmicro.pl.
Partnerzy-WebSenseFirma Websense jest wiodącym na świecie dostawcą zintegrowanych systemów bezpieczeństwa Web, poczty elektronicznej oraz danych chroniąc ponad 42 miliony pracowników zatrudnionych w ponad 50 000 firm na całym świecie.

Firma Websense zyskała uznanie dostarczając rozwiązań zarządzania dostępem pracowników do Internetu. Wraz z popularyzacją Internetu oraz jego rozwojem, a w szczególności tym, co określamy mianem Web 2.0 Websense rozwijał swoje technologie migrując od URL filteringu w stronę systemu chroniącego przed złośliwym kodem oraz innymi zagrożeniami Web wprowadzając w środowisku u klienta technologie takie jak analiza zawartości i kategoryzacja stron internetowych w czasie rzeczywistym, antywirus oraz inspekcja SSL.

Dzięki temu klienci mogą bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych technologii webowych. Oferta firmy Websense obejmuje również system ochrony poczty elektronicznej oraz poufnych informacji (DLP) pozwalając posiąść wiedzę oraz kontrolę nad tym jakie dane muszą być chronione przed wyciekiem oraz gdzie, jak również w jaki sposób mogą być używane i przesyłane. Rozwiązania firmy Websense doskonale wpasowują się w sieć o dowolnym rozmiarze, a oferta usług hostowanych pozwala zapewnić bezpieczeństwo bez konieczności instalowania ochrony w sieci stanowiąc ciekawą ofertę dla rozproszonych organizacji jak i dla dostawców usług.
Firma VOL Solutions należy do najściślejszej czołówki przedsiębiorstw branży IT.
To młoda i dynamiczna spółka, która stawia na innowacyjne rozwiązania oraz nieustanny rozwój. Niezaprzeczalnym atutem firmy jest bogate zaplecze wiedzy i doświadczenia, które wsparte pasją, charakteryzuje działania firmy.

W swojej ofercie Vol Solutions posiada sprzęt oraz usługi z zakresu kompleksowej realizacji zadań związanych z centrami przetwarzania danych oraz sieciami teleinformatycznymi. Współpracuje z renomowanymi partnerami, światowymi liderami w zakresie sprzętu i oprogramowania, dzięki czemu zapewnia najwyższej jakości usługi, najskuteczniejsze i - co równie ważne - sprawdzone rozwiązania. Dodatkowo jej działania cechuje elastyczność oraz otwartość, które wspierają efektywną realizację indywidualnych potrzeb każdego Klienta.
Vol Solutions należy do grupy kapitałowej VOL, której początki działalności przypadają na 1991 rok. Firma posiada centralę w Poznaniu oraz biuro terenowe w Warszawie.
Palo Alto Networks™ to innowacyjny producent nowej generacji systemów zabezpieczeń opartej na polityce bezpieczeństwa bazującej na użytkownikach i granularnej kontroli używanych przez nich aplikacji oraz zawartości transmitowanej poprzez sieć przedsiębiorstwa.
Palo Alto Networks jest globalną organizacją składającą się z zespołów w obu Amerykach, regionie EMEA, Azji i Japonii. Zatrudnia ponad 2083 pracowników na całym świecie, obsługuję 22 500 klientów w ponad 120 krajach i zabezpiecza przed cyberprzedstępczością firmy z różnych dziedzin gospodarki. Wg ostatnich danych ponad 80 firm z listy Fortune 100 skorzystało z oferty Palo Alto Networks. Współpracuje z takimi elitarnymi przywódcami, jak VMware IT, Citrix, Splunk i Symantec.
Dzięki opatentowanej przez Palo Alto Networks technologii App-ID™ system bezbłędnie identyfikuje aplikacje sieciowe niezależnie od używanych portów, protokołów, taktyki transmisji czy nawet szyfrowania SSL. Pozwala także analizować zawartość w celu zatrzymania szerokiego spektrum zagrożeń związanych z wyciekiem informacji - wszystko bez degradacji wydajności i przepustowości sięgającej do 120Gbps.

Ze względu na skonsolidowanie systemów zabezpieczeń w jedną platformę przy jednocześnie nowym podejściu do budowy polityki bezpieczeństwa, powstała platforma bezpieczeństwa, która łączy w sobie wszystkie podstawowe funkcje bezpieczeństwa sieci, w tym ochrony zaawansowanych zagrożeń, firewall, IDS / IPS oraz filtrowania adresów URL.
Rodzina nowej generacji systemów bezpieczeństwa Palo Alto Networks pozwala zatem na bezprecedensowe kontrolowanie i monitorowanie używanych aplikacji sieciowych, użytkowników i zawartości przepływających przez sieć przedsiębiorstwa.
Firma Palo Alto Networks zajęła miejsce lidera wg raportu Gartner w 2011, 2012 oraz 2013r, a także otrzymała nagrodę Tsia STAR innowacji w dostarczaniu doskonałej obsługi klienta.
Bezpieczny kierunek dla biznesu
Wspieramy firmy i instytucje w budowaniu ładu organizacyjnego w informatyce oraz wdrażaniu skutecznych strategii zarządzania ryzykiem, bezpieczeństwem informacji i ciągłością działania.

Kompleksowy system zarządzania...

Wspieramy firmy i instytucje w budowaniu ładu organizacyjnego, z sukcesem wdrażając kompleksowe systemy zarządzania. Oferta naszych usług obejmuje:

 • Audyt procesów zarządzania, audyt wewnętrzny, audyt systemów informatycznych, audyt bezpieczeństwa informacji, testy penetracyjne,

 • Zarządzanie ryzykiem,

 • Zarządzanie bezpieczeństwem informacji,

 • Zarządzanie ciągłością działania,

 • Specjalistyczne szkolenia.


Partner godny zaufania
IMMUSEC jest nowoczesną i dynamicznie rozwijającą się firmą, która od początku swojego istnienia propaguje skuteczność, efektywność oraz rolę standardów i najlepszych praktyk w zarządzaniu.
Jesteśmy liderem usług audytu i doradztwa w Polsce. Do grona naszych klientów należą organizacje z sektorów: finansowego i ubezpieczeniowego, bankowego, handlu, energetyki, przemysłu oraz administracji publicznej.

Najwyższa jakość
Przywiązujemy szczególną wagę do bezpieczeństwa informacji naszych klientów. Wszystkie nasze procesy ofertowania, realizacji i raportowania są objęte certyfikowanym Systemem Zarządzana Bezpieczeństwem Informacji zgodnym z normą ISO/IEC 27001.
(WIĘCEJ...)
WSPÓŁPRACA
Checkmarx Ltd. is a Tel-Aviv based Cyber Security company offering Automatic Static Application Security Testing (SAST) solutions. According to NIST, 92% of exploitable vulnerabilities are in software; Checkmarx's  CxSast allows governments, companies to minimize this risk posed by web and mobile applications. The patented solution supports 17 coding languages and all major frameworks and enables a full integration and automation of security testing within the Secure Software Development Life Cycle (S-SDLC).

With Checkmarx's solution, organizations can enjoy compliance with all major application security compliance standards (OWASP, PCI DSS, SANS 25 etc.) and Governments can request specific edits. Additionally, a suite of integrations with the most commonly used developer and security management tools allows organizations to stop worrying about releasing insecure code and focus on fixing code.  Checkmarx is deployed mostly as an on premise and had a private (Government) cloud option too. Checkmarx's solution is known for its high level of accuracy in scan results, as well as its ease of use for developers.

Checkmarx has partners and customers in over 50 countries. Customers include governmental and military organizations, defense companies, enterprise software businesses, and other Fortune 500 companies. Checkmarx was founded in 2006 by CTO Maty Siman, who spent 6 years in IT Security within the Israeli Defense Forces, and worked for two years at the Israel Prime Minister’s Office as a senior IT security expert. For more information, or to request a complimentary trial of the system, please visit: (www.checkmarx.com)
PATRONI
ISACA_KatowiceStowarzyszenie audytu, kontroli i bezpieczeństwa systemów informacyjnych powstało w 2011 roku z inicjatywy członków ISACA z Małopolski i Śląska, a w lutym 2012 r. uzyskało afiliację jako ISACA Katowice Chapter. W wyniku intensywnego rozwoju w roku 2013 Chapter Support Committee przyznał ISACA Katowice nagrodę dla małego oddziału za osiągnięcie 42% wzrostu liczby członków – 2013 GROWTH AWARD WINNER for Small Chapter, która została wręczona prezesowi zarządu na międzynarodowej konferencji liderów ISACA w Las Vegas w 2014 r. Jednocześnie przekraczając liczbę stu członków ISACA Katowice przesunęła się do grupy Medium Chapters.
Celami Statutowymi Stowarzyszenia ISACA Katowice Chapter są:

1) promowanie wiedzy dotyczącej norm, standardów i dobrych praktyk zarządzania systemami informacyjnymi,

2) działalność edukacyjna i naukowa służąca podnoszeniu oraz rozwijaniu wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania, audytu i zapewnienia bezpieczeństwa systemów informacyjnych – w tym organizacja szkoleń przygotowujących na egzaminy umożliwiające uzyskanie prestiżowych certyfikatów CISA, CISM, CRISC, CGEIT

3) świadczenie usług opiniodawczych i doradczych w dziedzinie zarządzania, audytu i kontroli systemów informacyjnych oraz bezpieczeństwa informacji.
Więcej informacji na http://www.isaca.org/chapters8/Katowice/
STOWARZYSZENIE WSPIERANIA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO ZAJMUJE SIĘ:

 • upowszechnianiem wartości patriotycznych nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego

 • wspieraniem postaw wzmacniających bezpieczeństwo narodowe

 • popularyzowaniem wiedzy z zakresu obronności państwa, bezpieczeństwa narodowego i gospodarczego kraju

 • prowadzeniem działalności szkoleniowej i konsultacyjnej

 • opiniowaniem projektów aktów prawnych dotyczących bezpieczeństwa narodowegoKontakt:
www.swbn.pl, e-mail:
tel./fax 32 206 46 00/01
KRAJOWE STOWARZYSZENIE OCHRONY INFORMACJI NIEJAWNYCH ORGANIZUJE KURSY, SZKOLENIA, KONSULTACJE DOTYCZĄCE:
Sekurak.pl - serwis publikujący autorskie teksty z obszaru technicznego bezpieczeństwa IT. Na sekuraku można znaleźć zarówno poradniki jak i aktualności czy premierowe opisy podatności. Zawartość sekuraka uzupełnia siostrzany serwis - rozwal.to - gdzie istnieje możliwość ćwiczenia własnej wiedzy z bezpieczeństwa IT - na specjalnie przygotowanych, podatnych aplikacjach i systemach.
FBCPozarządowa organizacja non-profit, której celem, jest działanie na rzecz bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, w tym na rzecz poprawy bezpieczeństwa w sieci Internet. Osiągnięcie tych celów fundacja realizuje poprzez działalność w trzech głównych obszarach: UŚWIADAMIANIA o zagrożeniach teleinformatycznych, REAGOWANIA na przypadki naruszania bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, prowadzenia DZIAŁALNOŚCI BADAWCZO-ROZWOJOWEJ w dziedzinie bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń zaangażowana jest w wiele inicjatyw, konferencji, szkoleń i projektów dotyczących tematyki bezpieczeństwa teleinformatycznego. Tworzy i współtworzy raporty i opracowania z tematyki bezpieczeństwa teleinformatycznego i ochrony infrastruktury krytycznej, jak również wiele materiałów szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa IT wykorzystywanych w kraju i zagranicą. Fundacja ma swój udział w tworzeniu periodyka „CIIP focus” wydawanego przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W 2012 roku zainicjowała, współorganizowała i koordynowała, pierwsze w Polsce ćwiczenia z ochrony w cyberprzestrzeni – Cyber-EXE Polska 2012, kontynuowanych w następnych latach. Ponadto Fundacja jest członkiem konsorcjum organizującego współpracę CERTów europejskich w ramach inicjatywy Trusted Introducer, będącej częścią projektu TERENA TF-CSIRT. Blisko współpracuje również z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA), Stowarzyszeniem CEENet (Central Eastern European Network Association) oraz jest członkiem polskiego forum zespołów reagujących i zespołów bezpieczeństwa – Abuse-Forum.
PTI jest opiniotwórczym stowarzyszeniem informatyków, skoncentrowanym na rozwoju informatyki, zawodu informatyka oraz społeczeństwa informacyjnego.

Członkami PTI są specjaliści - informatycy, eksperci różnych specjalności, podejmujący wspólne działania w dziedzinie informatyki na płaszczyźnie zawodowej i naukowej. Są to zawodowi informatycy, posiadający poczucie odpowiedzialności w pracy, poczucie wzajemnego szacunku dla posiadanej wiedzy i umiejętności, wykonujący swoją pracę i zadania rzetelnie, z należytą starannością i w zgodzie z etyka zawodową.

Ogół Członków Towarzystwa stanowi grono kolegów i przyjaciół, którzy czerpią radość z wzajemnych kontaktów, spotkań, prowadzonych rozmów i wspólnych działań. Kontakty i działania na płaszczyźnie koleżeńskiej, a nie tylko w sferze zawodowej i naukowej, są istotnym elementem życia Towarzystwa.

PTI prowadzi działalność gospodarczą, finansującą cele statutowe organizacji korzystając z zasobów intelektualnych, zaplecza administracyjnego oraz zasobów finansowych.
Popularyzacja wiedzy z zakresu informatyki śledczej oraz wprowadzanie nowych, dobrych standardów w zakresie postępowania z dowodami elektronicznymi, jest głównym celem Instytutu Informatyki Śledczej. W najbliższym czasie planowane są zmiany regulacji prawnej dotyczącej roli biegłego w procesie. Instytut Informatyki Śledczej zrzeszając ekspertów informatyki śledczej, prawników oraz entuzjastów informatyki jest w stanie przedstawiać wspólne rozwiązania dotyczące zagadnień informatyki śledczej. Głównym celem Stowarzyszenia jest popularyzacja wiedzy dotyczącej zabezpieczenia, analizy i wskazywania elektronicznych materiałów dowodowych, możliwości ich wykorzystania w procesie sądowym czy też wewnątrz-korporacyjnym dochodzeniu wyjaśniającym.
ZMPINFORMACJA O ZWIĄZKU MIAST POLSKICH


Związek Miast Polskich to ogólnopolska organizacja samorządowa, która reprezentuje interesy dużych i małych miast, wspiera samorządność lokalną i decentralizację, dąży do lepszego rozwoju miast polskich. Zadania te realizuje poprzez lobbing legislacyjny, wsparcie eksperckie, wymianę doświadczeń, promocję miast, współpracę zagraniczną oraz działalność informacyjną i wydawniczą.

Związek Miast Polskich...

istnieje od 1917 roku i już w okresie międzywojennym mógł poszczycić się wieloma osiągnięciami. Po II wojnie światowej działalność ZMP została uniemożliwiona. Zaraz po pierwszych po wojnie wolnych wyborach lokalnych (27 maja 1990 r.) pojawiła się inicjatywa odtworzenia Związku. W ciągu kilku miesięcy rady blisko 60 miast podjęły uchwały o przystąpieniu do Związku i w styczniu 1991 roku odbył się w Poznaniu – statutowej siedzibie Związku – jego Kongres Restytucyjny. Obecnie do Związku należy 300 miast. Mieszka w nich około 73% miejskiej ludności kraju.

Przygotowane przez Zarząd czy komisje problemowe ZMP stanowiska i projekty zmian ustaw dotyczących samorządu są przedstawiane Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego i jej zespołom roboczym, komisjom Sejmu i Senatu oraz odpowiednim ministerstwom. Związek wspiera miasta, które występują do Trybunału Konstytucyjnego w sprawach niekorzystnych dla nich rozwiązań prawnych. Zwraca się także do Prezydenta RP o niepodpisywanie ustaw. Przygotowuje własne projekty ustawy, np. ustawę o rewitalizacji.

ZMP zapewnia wsparcie eksperckie dla miast. Zamawia ekspertyzy prawne, prowadzi badania ankietowe i monitoruje usługi publiczne za pośrednictwem Systemu Analiz Samorządowych (SAS). SAS to baza danych statystycznych (1000 wskaźników dla wszystkich miast w Polsce) pozyskiwanych bezpośrednio z miast oraz z różnych źródeł statystyki publicznej dotyczących ważnych sektorów działalności samorządów miejskich. To jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce (i drugie w Europie, po norweskiej KOSTRZE), które w tak szerokim zakresie wspomaga władze miast w bieżącym i strategicznym zarządzaniu. SAS jest dostępny pod - www.sas.zmp.poznan.pl.

Wymiana doświadczeń obejmuje prezentowanie i popularyzację dobrych praktyk z miast oraz przygotowanie konferencji tematycznych, seminariów i warsztatów. Promocji ciekawych rozwiązań służą liczne projekty realizowane z udziałem środków zewnętrznych - Banku Światowego, Unii Europejskiej, EOG, np. Lider Zarządzania w samorządzie lokalnym, Polska w UE - lepsza jakość życia w miastach, Fundusze strukturalne w miastach - dobre praktyki, Budowanie potencjału instytucjonalnego jednostek samorządu do lepszego dostarczania usług publicznych, Dialog społeczny w sektorze i przedsiębiorstwach samorządowych. Obecnie jest wdrażany projekt (wspólnie z ZPP, ZGW RP i Norweskim Związkiem Władz Lokalnych i Regionalnych) doradczy finansowany z EOG „Budowanie kompetencji do współpracy międzysamorządowej i międzysektorowej jako narzędzi rozwoju lokalnego i regionalnego” o całkowitej wartości 2 535 111 euro, którego celem jest pomoc w utworzeniu lokalnych partnerstw oraz wspieranie opracowania międzysektorowych strategii czy programów operacyjnych dla obszarów funkcjonalnych.

Związek reprezentuje interesy miast członkowskich w organizacjach europejskich skupiających samorządy, takich jak Rada Gmin i Regionów Europy (CEMR), Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych CLRAE czy Komitet Regionów.

Więcej o ZMP na stronach www.zmp.poznan.pl

(WIĘCEJ...)
Zapraszamy do lektury raportu powstałego po konferencji „Advnced Threat Summit 2014”, w którym znajdziecie Państwo m.in. kilka inspirujących rozmów z naszymi prelegentami keynotes, podsumowanie dyskusji roundtables, fotoreportaż z konferencji. Mam nadzieję, że to będzie dla Państwa interesująca lektura. Kliknij tutaj aby pobrać raport.

Tagi konferencji: ddos, infrastruktura, administracja publiczna, bezpieczeństwo, narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, informacja, ministerstwo, kontrola, polityka bezpieczeństwa, zarządzanie ryzykiem, teleinformatyka, bezpieczeństwo w internecie, cyfryzacja, iso 22000, system informatyczny, polityka bezpieczeństwa informacji, systemy informatyczne, bezpieczeństwo informacji, zintegrowane systemy zarządzania, firma informatyczna, wdrażanie, audyt, bezpieczeństwa, bezpieczeństwo it, systemy zarządzania, szacowanie ryzyka, audyt bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwo danych, bezpieczeństwo sieci, zarządzanie, bezpieczeństwem informacji, audyt it, firma informatyczna warszawa, urzędy, konferencja it, bezpieczeństwo danych osobowych, rozwiązania it, audyt systemów informatycznych, system zarządzania ryzykiem, audyty bezpieczeństwa, wdrożenie systemu informatycznego

Zobacz nasze konferencje: www.atsummit.pl | www.petent20.pl | www.m2msummit.pl

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityka prywatności.